В період карантину та введеною тим самим формою
дистанційного навчання, дуже важливо зацікавити учнів отримувати знання, адже в
даний час дітей важко замотивувати, якщо навчальний матеріал буде викладатися
сухо та нецікаво.
Відсутність прямої присутності вчителя (навіть
якщо це трансляція чи бесіда в скайпі) «перед собою» розслабляє учнів, які до
того ж і так вважають період карантину довгими канікулами і тим самим вони не
викладаються 100% у навчанні. Для цього вчителю потрібно використовувати весь
свій творчий потенціал, який можна чудово реалізувати за допомогою сучасних комп’ютерних
технологій: програм, сайтів або застосунків.
Одночасно з цікавою подачею матеріалу дуже
важливо отримати зворотній зв'язок від учня для того щоб мати уявлення:
·
чи засвоюється матеріал;
·
чи цікаво учневі виконувати
завдання;
·
які пропозиції стосовно
засвоєння нового матеріалу є в учня.
На жаль повноцінних українських сервісів для
дистанційного навчання дуже і дуже мало, але з допомогою колег інших країн ми
можемо використовувати їх досвід та ті корисні сайти, які допоможуть з
цікавістю навчати учнів.
До вашої уваги перелік сервісів, що
допоможуть вчителеві урізноманітнити дистанційний навчальний процес:
flinga.fi - це веб-інструмент, який
дозволяє легко створювати
онлайн-середовища для спільної
роботи.
На вибір надаються середовища:
* Середовище мозкового
штурму (Flinga Wall).
* Спільна дошка (Flinga
Whiteboard).classmill.com На Classmill можна створити кейси-модулі. У модуль можна включити відео, текст, зображення, посилання і файлові вкладення. Також можна вбудувати ігри та інтерактивні симулятори в кожен модуль за допомогою html-коду. Тобто, тести, кросворди, логічні ігри та тренажери вчитель може систематизувати й зібрати в одне місце для цілеспрямованого впливу, на разі, для дистанційного навчання.
wakelet.com Привабливість сервісу - в створенні візуальних закладок з різнохарактерних джерел. Учні отримують код від сторінки, де знаходиться навчальні матеріали та завдання. • Вони виконують завдання і відправляють вчителю. Вчитель перевіряє. Дає зворотній зв‘язок.
app.seesaw.me Сервіс передбачає цілковиту самостійність учнів у підготовці до заданої вчителем теми проекту. Таким чином, враховуються індивідуальні особливості дітей при сприйнятті ними навчального матеріалу і при виконанні навчальних завдань. Коли, наприклад, учень робить фотоколаж, то він може зробити знімок прямо з програми, намалювати замітки на екрані, зробити голосове повідомлення. Уся робота, яку виконують учні, відправляється в додаток для вчителя, де вчитель може організувати персоніфіковану роботу, залишати свої коментарі та рекомендації. Усі роботи учнів зібрані в електронному журналі, який є місцем, де вчителі, учні та їх батьки завжди можуть повернутися до завдань і робіт, які робили раніше. Сервіс передбачає також створення блогу – інструменту для спілкування та роботи вчителя та учнів. Тут також можна опублікувати проекти учнів та поділитись з ними з усім світом.
app.classkick.com Classkick - це безкоштовний додаток, який показує вчителям у режимі реального часу, що саме роблять студенти та кому потрібна допомога, щоб вони могли надавати миттєвий зворотній зв’язок. Учні можуть писати, друкувати і записувати відповіді, працюючи індивідуально або зі своїми однолітками. Можуть переміщатися в своєму власному темпі уроком, створеному учителем, виконуючи вказівки для кожного слайду. Створені класи і призначення залишаються на невизначений термін.
whiteboardfox.com - це віртуальна дошка для малювання на якій можна спільно виконувати завдання.
app.writereader.com - супровід проєктної та творчої діяльності учнів за допомогою конструкторів інтерактивних книг.
mystorybook.com - підходить для учнів початкових класів. На сайті можна створювати свої власні книги і розповідати історії.
wordwall.net/ru - навчання у вигляді гри. Створюйте свої власні уроки у вигляді вікторини, підбір пар, словесні ігри тощо, та учні з цікавістю засвоють знання.
quizwhizzer.com - ще один ресурс з навчанням у вигляді гри. Цьому сайту порадіють математики, адже є набір математичних формул при створенні завдань.
wooclap.com - сервіс для створення опитувань.
Звертаю увагу на те, що всі ці ресурси на англійській мові, але якщо використовувати у роботі браузер google chrome, то вбудований перекладач автоматично зробить переклад для більш зручної роботи.
Існує ще безліч ресурсів з допомогою яких дистанційне навчання, яке зненацька нас захопило, пройде просто, цікаво та з користю.
Бажаю удачі та здоров'я!
Представлена інформація взята з вебінару "Як організувати дистанційне навчання за допомогою найпростіших онлайн-ресурсів" Автор: Валентина Кодола
Немає коментарів:
Дописати коментар