вівторок, 31 березня 2020 р.

Як важливо навчитися опановувати себе та керувати своїми емоціями

Як важливо навчитися опановувати себе та керувати своїми емоціями
Людина, яка не вміє керувати своїми емоціями, є емоційно незрілою. У міру своєї зрілості, кожен із нас повинен навчитися емоційної інтелігентності, тобто здатності без праці стримувати ті чи інші емоції. На жаль, сьогодні ми бачимо протилежну картину: на вулиці, в магазині люди виливають один на одного океан емоцій і почуттів, що накопичилися за день. Багато із них несуть цей «багаж» додому, щоб розділити його вміст порівну між членами сім’ї, що ще є гіршим. Люди забули, що таке стресостійкість, перестали емоційно розвиватися, забули про культуру і, втім, про самих себе. Доросла розвинена особистість повинна знати, як навчитися керувати своїми емоціями, і застосовувати це знання на практиці.
Від емоційного стану залежить розумова діяльність, участь у різних сферах суспільного життя. Основне завдання тут полягає в тому, щоб зрозуміти та навчитись правильно керувати своїми емоціями, тобто розвинути свій емоційний інтелект.
Емоційний інтелект - це здатність людини брати участь в управлінні власними емоціями, а також емоціями оточуючих людей. Розвиненою особистістю вважається та, у якої рівень інтелекту і коефіцієнт вміння управляти своєю емоційністю досить високі.
Емоційно інтелігентні особистості приймають правильні рішення і менше помиляються, оскільки керуються своїм мисленням, яке не затьмарене негативними емоціями. Успішна реалізація емоційного інтелекту полягає у здатності ефективно взаємодіяти з оточуючими людьми, правильно орієнтуватись в різних життєвих ситуаціях. Це дає можливість досягнути успіху в усіх сферах суспільного життя.
Особистість розвинена і емоційно стійка настільки, наскільки розвинений її емоційний інтелект.
Емоції людини зберігають у собі інформацію про її сутність, про інших людей, про навколишню дійсність. За допомогою тієї чи іншої емоції можна зрозуміти, що думає людина, як вона ставиться до тієї чи іншої ситуації, що відчуває до інших людей тощо. Якщо людина стане емоційно розумніша, то це дозволить їй навчитися не показувати свій настрій іншим людям, не робити свій внутрішній світ таким прозорим, відкривати тільки ту частину своїх думок, яка допустима в конкретній ситуації. Це сприятиме емоційному та психічному здоров’ю, до завоювання лідерських позицій, до підвищення коефіцієнта мудрості, до успішної реалізації поставлених завдань.

Основні поради як навчитись керувати своїми емоціями у повсякденному житті.
ПІЗНАННЯ СЕБЕ
Якщо ви думаєте, що знаєте себе дуже добре, то ви помиляєтеся. Протягом усього життя людина тільки й робить, що впізнає себе все краще і краще. Заглянути в себе страшно, а ще страшніше - тільки познайомитися із собою в уже досить «пристойному» віці. Якщо ви не займетеся самопізнанням, то ваші емоції візьмуть над вами верх.
Щоб пізнати себе, потрібно частіше прислухатися до себе. Що знаходиться всередині нас? Чого ми дійсно хочемо? Розуміючи це, потрібно відразу ж «включити мозок» і зіставити почуття і раціональне мислення. Ми повинні зрозуміти різницю між «я відчуваю» і «я думаю». У кожній конкретній ситуації потрібно чітко розуміти, яка конкретна емоція охоплює вас. Аналізуйте себе, контролюйте те, що відчуваєте. Незабаром ви зрозумієте, як навчитись керувати своїми емоціями грамотно, щоб це призвело до позитивного результату.
Самопізнання допоможе навчитися розуміти та інтерпретувати свої емоції в кожній конкретній ситуації.
САМОКОНТРОЛЬ
Поки ви пізнаєте себе і намагаєтеся правильно розуміти те, що відчуваєте, то одночасно повинні вчитися ще й контролювати це. Правильно регулювати і координувати власні почуття, думки й емоції - це наступний крок до розуміння, як саме навчитися керувати емоціями. Якщо самопізнання дозволяє розуміти та інтерпретувати емоції, то самоконтроль допоможе правильно їх використовувати, координує їх роботу для досягнення позитивного результату. Отже, потрібно діяти раціонально, обдумано і відповідально.
Щоб розвинути самоконтроль, ви повинні не тільки розуміти, що думаєте і відчуваєте одночасно, але й уміти це зіставляти і правильно використовувати. Всі ми люди і можемо відчувати величезну гаму емоцій щодня. У нас можуть траплятися емоційні сплески і це цілком нормально. Однак важливо, щоб ці сплески не траплялися дуже часто, особливо в провокаційних повторюваних ситуаціях, необхідно вміти їх придушувати. Основне тут завдання: вчасно зрозуміти появу негативної емоції, визнати її, інтерпретувати причину, а потім відразу ж подумати, наскільки вона доречна в даній ситуації. Це і є самоконтроль в якості наступного кроку у мистецтві розуміння, як навчитися керувати своїми емоціями.
МОТИВАЦІЯ
Далі ви повинні виробити самомотивацію, яка допоможе спрямувати всю силу емоцій у позитивне русло. Якщо самоконтроль допомагає уникати недоречного використання негативних емоцій, то самомотивація вчить використовувати позитивні емоції в правильному напрямку. Ви бачите мету і кроки для її здійснення.
Щоб мотивувати себе, зрозумійте, що ви доросла свідома людина, яка розуміє і грамотно використовує те, що відчуває. Відокремте негативне від позитивного всередині себе. Все, що дарує позитивний настрій, можна використовувати для натхнення на ті чи інші звершення. Візуалізуйте картину бажаного майбутнього. Ідіть до своєї мрії за допомогою свого ж позитивного настрою. В даному випадку ваші емоції будуть працювати на вас.
Самопізнання, самоконтроль і самомотивація в тандемі – це ключ до успіху!
Таким чином, навчившись керувати своїми емоціями, ви зможете зрозуміти, як керувати емоціями і почуттями інших людей, легко встановлюватимете контакти, розумітимете, як налаштована до вас та чи інша людина.

Джерело

понеділок, 30 березня 2020 р.

Психологічні ігри

Як не перетворити дім на пастку для батьків та дітей – корисні поради


Як не перетворити дім на пастку для батьків та дітей – корисні поради

Карантин в закладах освіти триває і в більшості випадків батьки перебувають вдома зі своїми дітьми, ми тривожимося, ми хвилюємося, а наші діти це відчувають і тривожаться ще більше, адже у них ще несформована психіка і тому вони більш важко переживають стан тривожності.
  • Як зняти стан тривожності у дітей?

По перше, рекомендується планувати свій день, тобто починаючи зранку ви говорите своїм дітям, що ви будете планувати зо саме ви сьогодні будете робити, які заходи будете робити, що допоможуть у подоланні інфекції. Обов’язково дитині треба пояснювати чому саме ми це робимо.

Плануючи свій день разом з дітьми ви відволікаєтесь від тривожних думок і тим самим рівень тривожності знижується.
Також обов’язково пояснюйте дитині чому вони не ходять до школи, чому ви не ходите на роботу, навіщо ви плануєте свій день, бо таким чином ви запобігаєте розповсюдженню інфекції, оберігаєте себе та інших людей.

  • Спокійні батьки – спокійні діти!

Наскільки вибудете демонструвати свою впевненість, спокій, настільки і діти будуть від вас це відчувати і теж намагатимуться бути спокійними. Демонструйте дітям повну безпеку і говоріть про те, що ми в безпеці.
Альтернатива тривожності є наша радість. Виконуйте щодня таку невеличку вправу по 30 хвилин – згадуйте якісь радісні події або придумуйте щось радісне та корисне для того щоб більше перебувати у цьому стані.
  • Чим зайнятися вдома з дітьми?

Діти дуже багато часу приділяють гажетам, перебуванні в інтернеті, тому зараз виплила така нагода більше спілкуватися зі своїми дітьми, відволікти їх від інформаційного суспільства і приділяти їм більше уваги.
Цей час можна використати як можливість для формування у дітей молодшого шкільного віку умінь самоконтролю і планування свого часу.

Для дітей шкільного віку рекомендується навчитись самостійно планувати свій режим, зробити це можна у формі гри: разом скласти план дня, розписати його на окремому аркуші та розфарбувати.
Тут в дитини є послідовні різні дії вони різні, вони міняються і тим самим міняють фізичну діяльність з інтелектуальною, з творчою, з спілкуванням і таким чином дитина всесторонньо розвивається і тим самим формує в собі той самий самоконтроль і планування свого власного вільного часу.

У підлітків пропонується розвивати амбіції, для цього давайте дітям важливе завдання або залучайте до участі у спільних з батьками проєктах.
Можна запропонувати своєму підлітку поставити якусь певну велику ціль, яку можна досягти по закінченню карантину. Можна її придумати в рамках сім’ї, підкріплюючи якоюсь мотивацією або подивитися в мережі на наявність вже існуючих проєктів в яких можна прийняти участь.

Також можна організувати навчання більш цікаво і корисно для вас і ваших дітей.
Для розвитку логічного мислення, можна спільно з дітьми грати в настільні ігри, складання пазлів, лото, монополія.

Проводити заняття для розвитку творчого мислення – ліплення, малювання, розмальовки, створення різноманітних колажів.
Сервіси онлайн розмальовок:
Можна спільно з дитиною зробити карту бажань.
Також можна залучати дітей до спільних хатніх справ. Дітей молодшого шкільного віку можна залучати у вигляді гри і дітям буде цікаво і весело.
Вільний час можна потратити на читання, яке можна проводити в цікавій формі, наприклад, в театралізованій дії.



Цікава форма – ведення щоденника, можна його оформити як хочеться і вести з дитиною щоденні записи.

Записи можуть бути про улюблені фільми, музику, про пройдешній день. Головна їх родзинка гарне оформлення, що виражає їхню творчість та креативність!



Будьте розумними, будьте виваженими, тримайтеся «золотої середини», дотримуйтесь всіх правил гігієни, які вам пропонують медичні працівники, але й не впадайте в паніку.

пʼятниця, 27 березня 2020 р.

Рекомендації для батьків по попередженню булінгу


  • ВЗАЄМОДІЙТЕ ЗІ ШКОЛОЮ

Керівництво закладу освіти має забезпечувати безпечне, вільне від насильства та булінгу освітнє середовище. Також у освітньому закладі мають проводитися заходи для профілактики та подолання булінгу, надаватися соціальні та психолого-педагогічні послуги здобувачам освіти, які постраждали від булінгу, стали його свідками або вчинили булінг. Закон «Про освіту»
Тому про проблему цькування та булінгу ви можете говорити з класним керівником дитини, іншими вчителями, соціальним педагогом, шкільним психологом, завучем з виховної роботи і директором.
Часто постраждалі діти зневірюються, втрачають надію, що ситуація покращиться. Але коли їхні батьки проявляють силу, впевненість і готовність захистити, дитину це заспокоює. Найважливіше для дитини – ваша підтримка дитині, рішучість у протидії булінгу та зусилля щоб його зупинити. Ваша готовність продовжувати спілкування зі шкільними посадовими особами повідомляє дитині, що її побоювання справедливі, а її безпека важлива для вас і що дитина вартує вашого часу та зусиль.
  • СПІЛКУЙТЕСЯ ІЗ ВАШОЮ ДИТИНОЮ, РОЗПИТУЙТЕ ЇЇ

На жаль, діти з різних причин не завжди повідомляють про булінг, але існують певні ознаки, які можуть допомогти зрозуміти, що з дитиною не все гаразд. Ознаки булінгу в постраждалих дітей та дітей-кривдників
Спілкуючись з дитиною, відкладіть власні почуття та емоції в сторону, сідайте і насправді слухайте те, що говорить ваша дитина. В жодному разі не дорікайте дитині: їй дуже важливо мати поруч близьку людину, яка її підтримує і вміє вислухати. Перепитуйте, щоб впевнитися, що ви правильно зрозуміли, і показати дитині, що ви її чуєте.
Запевніть дитину, що булінг, жертвою якого вона стала – це не її провина. Стати жертвою булінгу – не слабкість, а бути кривдником – не сила. Навіть якщо дитина не відчуває впевненості, заохочуйте її поводитися впевнено.
Поясніть дитині, що в деяких випадках інші говорять гидкі речі, бо хочуть засмутити когось. Тому, якщо ваша дитина певний час не буде звертати уваги та показувати, що її це не зачіпає, кривдник може зупинитися. Програйте різні сценарії, різні ситуації за ролями і потренуйте відповіді вашої дитини.
Поговоріть про те, що наші голоси, тіла та обличчя надсилають іншим інформацію так само, як і наші слова.
Не дозволяйте булінгу панувати у житті вашої дитини. Допоможіть дитині розвинути нові навички в іншій сфері.
Наприклад, заохотьте її приєднатися до гуртків чи спортивних секцій, театральних чи художніх студій тощо. Це формує впевненість, допомагає тримати проблему в перспективі та подружитися з новими людьми. Не тисніть на дитину в менш важливих сферах. Наприклад, не карайте за неохайну кімнату чи погані оцінки.
  • РАЗОМ З ДИТИНОЮ ДОЛАЙТЕ НАСЛІДКИ БУЛІНГУ.

Навчіть дитину протистояти знущанню. Обговоріть, як дитина може захиститися, якщо це повториться. Нехай дитина розвиває навички впевненості та налагодження більш здорових дружніх стосунків. Будь-який друг, який знущається над вашою дитиною, є або токсичним другом, або фальшивим другом. Найкраще, якщо ваша дитина знайде нових людей для спілкування.
Також зверніться до школи, щоб повідомити про булінг. Попрацюйте з вчителями та адміністрацією, щоб розробити план безпеки для вашої дитини та попередити нові знущання. І нарешті, якщо у вашої дитини проявляються ознаки виснаження після булінгу: депресія, зниження оцінок чи думки про самогубство, обов’язково зверніться з дитиною до психолога, сімейного лікаря.
  • ВПЛИВАЙТЕ НА ДІЇ ШКОЛИ ЗАДЛЯ ПРОТИДІЇ БУЛІНГУ

Міністерство освіти і науки України розробило рекомендації для закладів освіти протидії булінгу . Згідно з ними, школа має розробляти план заходів, які запобігатимуть і будуть протидіяти булінгу.
Педагоги, психологи та адміністрація школи спільними зусиллями мають інформувати учасників освітнього процесу про форми, причини і наслідки булінгу, заходи запобігання та протидії булінгу, формувати нетерпиме ставлення до насильницької моделі поведінки у міжособистісних стосунках, надавати психолого-педагогічні послуги залученим у булінг.
Отже, ви можете поцікавитися у школі про подробиці плану заходів щодо попередження і протидії булінгу. Якщо у вас є можливості, запропонуйте допомогу в організації з дітьми заходів щодо попередження цькування, залучіть до цього фахівців.
Про безпечне освітнє середовище, його ознаки та принципи, батьки та педагоги мають змогу мають змогу прочитати у методичному посібнику “Кодекс безпечного освітнього середовища”
  • В ЖОДНОМУ РАЗІ НЕ НАМАГАЙТЕСЯ НАПРЯМУ АБО ТЕЛЕФОНОМ СПІЛКУВАТИСЯ З БАТЬКАМИ КРИВДНИКІВ ВАШОЇ ДИТИНИ

Зазвичай у батьків виникає таке бажання, але фахівці не радять так робити. Найчастіше таке спілкування несе негативні наслідки і для вас, і для дітей та дуже рідко розв’язує проблему.
Якщо ваша дитина стає жертвою кривдника, ви, природно, хочете зробити все можливе, щоб припинити знущання. Особливо, якщо ви особисто знаєте батьків булера, вам може здатися, що найкраще – вирішити питання безпосередньо з ними. У цій ситуації батьки постраждалого відчувають, що дзвонити батькам кривдника – найкращий спосіб дій. Розмова з батьками кривдника може принести вам полегшення та відчуття активних дій і зусиль для допомоги дитині. Але це, радше, допоможе вам зорієнтуватися в ситуації, ніж допоможе дитині. Іноді це може погіршити ситуацію.
Ви можете не отримати потрібного результату. Рідко батьки реагують так, як ви сподіваєтесь, і лишаються спокійними, якщо ви розкажете їм про погану поведінку їхньої дитини. Якщо ви маєте намір зателефонувати батькам хулігана, будьте впевнені, що ви готові до негативної реакції. Бо батькам потерпілої дитини важко втримати власні емоції, та не висловлювати негативне ставлення до батьків кривдника та її дитини. Зазвичай такі розмови завершуються сваркою.
Багато батьків припускають, що як тільки вони зателефонують батькам кривдника, то ситуація для їхньої дитини покращиться. Проте насправді, проблема ніколи не вирішується відразу. А отже, може з’явитися відчуття, що ви зовсім не наближаєтеся до розв’язання проблеми.
Це може зіпсувати ваші стосунки з батьками кривдника. Більшість батьків схильні захищати своїх дітей і часто дуже важко визнають, що їхні діти можуть бути менш, ніж ідеальними.
Це може посилити проблему (як для вас, так і для вашої дитини). Часто, після того, як батьки починають впливати на кривдника, він може посилити свої негативні дії на адресу вашої дитини. Крім того, батьки булера можуть самі почати поширювати чутки чи плітки щодо вас чи вашої дитини, щоб відвернути увагу від поганої поведінки своєї дитини. Більше того, деякі батьки можуть брати участь у булінгу, а іноді навіть у кібербулінгу.
Коли ви берете на себе керівництво і прямуєте до батьків булера, ви забираєте частину сили своєї дитини. Намагаючись виправити ситуацію таким чином, ви можете завадити дитині рости та вчитися. Важливо не посилювати відчуття дитини, що вона жертва. Натомість, краще озброїти дитину ідеями для усунення негативного впливу. Наприклад, зробити мозковий штурм про те, як вона може реагувати наступного разу, коли зіткнеться із ситуацією булінгу, та забезпечити її ідеями, як в майбутньому впоратися із ситуацією.
  • АРГУМЕНТОВАНО СПІЛКУЙТЕСЯ ІЗ ВЧИТЕЛЯМИ, ШКІЛЬНИМ ПСИХОЛОГОМ, АДМІНІСТРАЦІЄЮ ШКОЛИ

Вас сприймуть серйозніше, якщо звернувшись до школи, ви зможете назвати конкретні дати та час, коли відбувався булінг. Вас з більшою ймовірністю слухатимуть, якщо ви розкажете, що обіцяли зробити інші і що не вдалося зробити.
Насамперед зверніться до вчителя вашої дитини, щоб з’ясувати, чи знає він про булінг, та як бачить ситуацію. Вислухайте точку зору вчителя і його думку, як вирішити ситуацію.
Порадьтесь з представниками психологічної служби. З’ясуйте, як вони планують впливати на ситуацію.
Якщо з першого разі вас не почули або не хочуть чути, не зупиняйтеся, продовжуйте говорити, поки хтось вас не вислухає. Якщо вас не почув вчитель, зврніться до завуча. Як ні – до директора. Продовжуйте “підніматися” владними ланками, поки хтось серйозно не сприйме ваші скарги. Це не тільки забезпечить подолання булінгу, але й допоможе вашій дитині.
Продовжуйте слідкувати за ситуацією, доки булінг на адресу вашої дитини не припиниться. Як тільки ви відчуєте, що ваші занепокоєння почули і що школа належним чином вирішує проблему булінгу, встановіть час для подальшого контролю за прогресом. Іншими словами, перевіряйте, чи школа насправді зробила те, що запланувала.
Також важливо регулярно спілкуватися зі своєю дитиною, щоб переконатися, що булінг насправді зменшується, і щоб вона відчувала себе безпечно у школі.
Якщо вашу дитину продовжують цькувати, заплануйте чергову зустріч з директором, щоб нагадати про проблему. Ні для кого не секрет, що у педагогів багато проблем, і якщо знущання над вашою дитиною не залишається на передньому плані, про нього можуть забути. Школі слід знати про кожен інцидент булінгу, щоб вона могла застосовувати відповідні дисциплінарні процедури.
  • ДОМОВЛЯЙТЕСЯ ПРО ЗУСТРІЧ ЗАВЧАСНО

Найбільше шансів вирішити проблему, якщо ви налаштовані на співробітництво під час обговорення ситуації. Намагайтеся зберігати самовладання і вислухати іншу точку зору. Уникайте крику, звинувачень та різноманітних погроз. Натомість дозвольте іншому висловитись.

"Як зупинити булінг: поради для батьків"



Булінг - проблема сучасності.


ЩО ТАКЕ БУЛІНГ?
Булінг (bullying, від анг. bully – хуліган, забіяка) – це агресивна і вкрай неприємна свідома поведінка однієї дитини або групи дітей стосовно іншої дитини, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском.
Види булінгу:
- фізичний: штовхання, підніжки, зачіпання, бійки, стусани, ляпаси, «сканування» тіла, нанесення тілесних ушкоджень;
- економічний: крадіжки, пошкодження чи знищення одягу та інших особистих речей, вимагання грошей;
- психологічний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, міміка обличчя, поширення образливих чуток, ізоляція, ігнорування, погрози, жарти, маніпуляції, шантаж; - сексуальний: принизливі погляди, жести, образливі рухи тіла, прізвиська та образи сексуального характеру, зйомки у переодягальнях, поширення образливих чуток, сексуальні погрози, жарти;
- кібербулінг: приниження за допомогою мобільних телефонів, інтернету, інших електронних пристроїв. За статистикою 67% дітей стикалися з булінгом в школах в тих чи інших проявах.  
Кривдники можуть знайти безліч причин щоб цькувати дитину: зовнішність, що не вписується у загальноприйняті рамки, поведінка, думки, які не збігаються з думкою більшості, тощо.
Яскравими прикладами булінгу є словесні образи, навмисне неприйняття дитини до колективу, шантаж та навіть побиття."Успіхи у навчанні, матеріальні можливості та навіть особливості характеру можуть стати основою для булінгу. Крім того, жертвою булінгу може стати також той, кому складно спілкуватися з однолітками, хто поводиться відлюдкувато чи, навпаки, провокативно", – зауважують психологи.
Частіше за все люди, що цькують, вважають, що це смішно і в цьому немає великої проблеми чи трагедії, а також, що дорослі не будуть звертати на це увагу.

ЯК ВІДРІЗНИТИ БУЛІНГ ТА СВАРКУ МІЖ ДІТЬМИ
Булінг супроводжується реальним фізичним чи психологічним насиллям: жертву висміюють, залякують, дражнять, шантажують, б'ють, псують речі, розповсюджують плітки, бойкотують, оприлюднюють особисту інформацію та фото в соціальних мережах.
В ситуації булінгу завжди беруть участь три сторони: той, хто переслідує, той, кого переслідують та ті, хто спостерігають.
Якщо булінг відбувся, він може повторюватися багато разів.

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ТИ СТАВ ЖЕРТВОЮ БУЛІНГУ
Перше і найголовніше правило – не тримати це у секреті. Розкажи друзям, знайомим чи рідним про те, що тебе ображають у школі, цього не слід соромитись.
Інколи допомогти з вирішенням складної ситуації у школі може абсолютно не пов’язана з цим людина: тренер у секції, куди ти ходиш після школи, або вчитель, до якого ти ходиш на додаткові заняття.Також не слід звинувачувати себе у тому, що тебе цькують. Ми говорили раніше, що кривдникам легко знайти жертву булінгу, адже для цього слід просто якось відрізнятись від оточуючих.
Якщо цькування у школі перетворились зі словесних на фізичні – йди до директора школи або завуча та докладно розкажи їм про це. Також повідом про ситуацію батьків.
Якщо у школі є психолог, то можна сміливо звернутись до нього, щоб відновити відчуття впевненості у своїх силах та зрозуміти, як діяти далі.

ЯКЩО ТИ СТАВ СВІДКОМ БУЛІНГУ
- Втрутитися і припинити цькування – булінг не слід ігнорувати; - Зайняти нейтральну позицію в суперечці – обидві сторони конфлікту потребують допомоги, запропонувати дітям самостійно вирішити конфлікт; - Пояснити, які саме дії Ви вважаєте булінгом і чому їх варто припинити; - Уникати в спілкуванні слів «жертва» та «агресор», аби запобігти тавруванню і розподілу ролей; - Повідомити керівництво навчального закладу про ситуацію, що склалася і вимагати вжити заходів щодо припинення цькування.
Пам’ятайте, що ситуації з фізичним насильством потребують негайного втручання!

ЩО РОБИТИ, ЯКЩО ІНШИХ ЦЬКУЄШ ТИ
Зрозумій, булінг – це твої дії, а не твоя особистість. Ти можеш ними керувати та змінювати на краще. Пам’ятай, що булінг завдає фізичного та емоційного болю іншому, а тому подумай, чи дійсно ти цього прагнеш? Деякі речі можуть здаватися смішними та невинними, проте вони можуть завдати шкоди іншій людині.


Стратегії для дітей, які можуть допомогти їм покращити ситуацію і своє самопочуття, зумовлене проявами булінгу у шкільному середовищі
Корисні поради учням для профілактики і подолання кібер-булінгу
Декілька порад на випадок, якщо вас залякують або переслідують у мережі
Правила для свідків кібер-булінгу

Вашій увазі пропонується 5 мультфільмів, які допоможуть запобігти булінгу серед дітей:
Жив собі чорний кіт
Мультфільм про пташок

Мультфільм «Вірте у любов, вірте у Різдво»

Мультфільм "Курка, яка несла всяку всячину"

Мультфільм-казка "Гидке каченя"

Буклети про булінг:
Зупинимо булінг разом 1
Зупинимо булінг разом 2

Джерела:

четвер, 26 березня 2020 р.

Гра на тему: "Емоції"

Рекомендації учням щодо вибору професії

Кроки до успішного вибору професії

Вибір професії - не хвилинна справа, це може виявитися найбільш важким рішенням у вашому житті.
• Не піддавайтеся на вмовляння дорослих стати неодмінно юристом чи лікарем, є безліч цікавих професій, які не менш корисні. Подумайте, чим би хотілося займатися саме вам. Обов'язково розмірковуйте над тим, як здійснити свою мрію.
• Не намагайтеся вступити туди, куди і  друзі. Життя непередбачуване, друзі можуть піти з вашого життя, а навчання в ВНЗ, який вам може неподобатись, продовжується і це може бути просто втраченим часом.
• Довідайтеся більше про ту професію, яку хочете обрати. Якщо це можливо, побувайте на робочому місці, де найймовірніше вам доведеться працювати згодом, поговоріть з людьми, які вже займаються цією справою. В цьому можуть допомогти Центри занятості, звернувшись до яких можна отримати всю інформацію, що вас цікавлять про професію, що подобається. 
Ви повинні розуміти, що рішення не може бути абсолютним і, що в будь-який час у вашому житті можуть відбутися зміни. Кожен має право на помилку, тому краще вже заздалегідь мати план «Б»)
• Зверніться до шкільного психолога або профконсультанта у службі зайнятості. Їх консультація допоможе обрати правильний напрямок.
• Постарайтесь не помилятися з приводу своїх можливостей. Краще усвідомлювати свої реальні сили. Подумайте над тим, які у вас є навички, досвід для професії, чи підходять вони для неї? Адже якщо ви бажаєте стати дизайнером одягу, але не вмієте малювати чи шити, то чи підходить вам ця професія?
• Не піддавайтеся почуттю страху - це нормальний стан, який відчувають всі люди перед вибором.
• Іноді корисно починати свою кар'єру з практики, а не з теорії. Наприклад, багато  лікарів починали працювати в якості молодшого або середнього медичного персоналу.
• Постарайтесь звернути особливу увагу на ті навчальні предмети, які необхідні для здобуття майбутньої професії. Домовтеся з викладачем про додаткові заняття, знайдіть репетитора, якщо самостійно не виходить повноцінно вивчити предмет. Це не соромно.
• Намагайтеся дізнатися все: як вступають, як навчаються, як працевлаштовуються після закінчення навчання. Це допоможе прийняти правильне рішення і ви будете готові до подібних ситуацій у майбутньому.
• Беріть участь у позакласних та позашкільних заходах - це допоможе в подальшому спілкуванні і адаптації в колективі.
 Вашій увазі пропонується перелік сайтів, з допомогою яких ви зможете самостійно дослідити свою спрямованість, тобто яка сфера професій вам більш підходить: з людьми, тваринами, з комп’ютерами тощо. Та тести¸ які навіть, підберуть для вас професію, згідно ваших відповідей.

Сайт Моя професія


Карантин продовжено до 24 квітня!



вівторок, 24 березня 2020 р.

Підготовка до ЗНО

Зовнішнє незалежне оцінювання або як всі звикли - ЗНО, вже скоро повноцінно розпочнеться. Скоріше за все, у зв’язку з карантином його терміни зміняться для того, щоб випускники краще підготувались до його здачі.

Після терміну карантину почнеться пробне тестування:
  • 4 – 6 квітня (українська мова і література);
  • 11 – 13 квітня (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, німецька, французька та іспанська мови).
Враховуючи, що одинадцятикласники зараз весь час проводять вдома, то в них є набагато більше можливостей підготувати себе до кращого результату ЗНО.

Не потрібно думати «Як здам, так і буде», адже від ваших знань залежить ваше майбутнє! Омріяна робота та її місце залежить від того, які у вас є знання!

Сучасні реалії показують те, що як написано на папері, така буде і доля.
Тому результат ЗНО важливий в першу чергу для вас! Не для вчителя, не для мами з татом, а для вас! Бо якщо ви мрієте про престижну і високооплачувану роботу, то навчання у хорошому ВНЗ відкриє для вас таку можливість, а для того щоб вступити в хороший ВНЗ потрібні добрі знання і результати ЗНО!
Зараз є безліч можливостей для самостійної підготовки. Від репетиторів до інтернет-сервісів, які допоможуть і підготуватися, і додатково (крім офіційного пробного тестування) пройти тести.
До вашої уваги пропонується перелік онлайн-ресурсів завдяки яким ви можете підготуватися до успішної здачі ЗНО!

Відомий і успішний ВНЗ Києво-могилянська академія допомагає у підготовці до ЗНО-2020. На жаль, лише з двох предметів: математика та англійська мова.
Курси є безкоштовними.


Курси підготовки до ЗНО-2018
В даному випадку тут представлено 3 предмета: математика, історія та українська мова та література.
Курси безкоштовні і доступні постійно.


На цьому онлайн-ресурсі можна провйти пробне тестування минулих років. Доступ безкоштовний.

2013 рік

2014 рік

2015 рік


2016 рік


2017 рік


До того ж на сайті є безліч курсів підготовки до ЗНО. За посиланням можете ознайомитись зі всіма представленими та обрати підходящий саме для вас курс (всі курси безкоштовні):

Be Smart. ЗНО курси 

Також на сайті є розбір пробного тестування ЗНО-2019 року, що може допомогти у кращій підготовці:



Представляє набір курсів підготовки до ЗНО у неформальному  і креативному стилі. За посиланням можете ознайомитись. Вам треба лише зареєструватись і почати цікаво готуватись до ЗНО!


Сайт на якому можна і готуватись, і обговорювати, і проходити пробні тествування!

Є щє безліч ресурсів для самостійної підготовки до ЗНО, головне ваше бажання вчитись і мотивація отримати кращі знання!

Бажаю успіху у підготовці, нехай  вас не лякають труднощі)

Раннє виявлення психічних розладів у дітей та підлітків

  Психічне здоров’я дітей та підлітків в закладах дошкільної та шкільної освіти викликає занепокоєння у педагогічних працівників. За даним...